1000 zł miesięcznie na dziecko!

1000 zl na dzieckoRodzice dostaną pomoc finansową w wysokości 1000zł miesięcznie na dziecko przez rok od daty jego przyjścia na świat.

Ze świadczenia będą mogli skorzystać bezrobotni, studenci, rolnicy oraz osoby pracujące na umowę o dzieło. Pomoc ruszy z dniem 01.01.2016r. i obejmie również rodziców dzieci urodzonych przed tą datą.

Jest to jeden z elementów polityki prorodzinnej, która ostatnimi czasy bardzo prężnie gna do przodu. Niektórzy twierdzili, że jest to wyłącznie tzw. kiełbasa przedwyborcza, ale najprawdopodobniej nie mieli racji. Pomoc w wysokości 1000 złotych miesięcznie na narodzone dziecko ma zachęcić kobiety do macierzyństwa. Ustawa ma pomóc prawie 125 000 osób, które ze względu na swą obecną sytuację zawodową nie mogą liczyć na płatny urlop macierzyński.

– Pierwszy rok po narodzinach dziecka jest kluczowy zarówno dla niego, jaki i samych rodziców. Chcemy, aby wszyscy mieli równe szanse na wsparcie w tym czasie, bez względu na formę zatrudnienia – powiedział minister Kosiniak-Kamysz

A co w przypadku, gdy na świat przyjdzie więcej dzieci?

Rodzice, którym urodzą się wieloraczki, będą mogli liczyć na to, że okres pobierania świadczenia się wydłuży z 12 miesięcy do nawet 71 tygodni. Należy jednak pamiętać o tym, że dokumenty potrzebne do przyznania świadczenia należy złożyć w ciągu 3 miesięcy od daty narodzenia dziecka.

Jeżeli rodzice nie dokonają tego w ustalonym czasie, a złożą dokumenty później, to również mogą liczyć na pomoc. W takim przypadku świadczenie będzie wypłacane dopiero od momentu złożenia dokumentów.

Przeczytaj również:  Mieszkanie dla młodych kryteria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *