Bank BZ WBK zmienia taryfę opłat i prowizji

bank zachodni wbkKlienci jednego z największych banków w Polsce muszą się przygotować na duże zmiany wprowadzane przez bank BZ WBK. Wiąże się to niestety z większymi opłatami za korzystanie z podstawowych usług tego banku. Zmiany zaczną funkcjonować już od 01.08.2016r.

Bank BZ WBK zmiana opłat ! – Będzie dużo drożej

Zmiany nie dotkną na szczęście bardzo popularnego rachunku Konto Godne Polecenia ( brak opłaty za prowadzenie rachunku oraz za kartę lub 7zł w ofercie standardowej), które jest jednym z lepiej sprzedających się produktów banku. BZ WBK wprowadza jednak dodatkowe opłaty za korzystanie z usługi Przelew24, która będzie kosztować 0,50 zł, co z pewnością może być dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Banki od lat przyzwyczaiły nas do darmowych przelewów. Opłata ta dotknie przede wszystkim osób, które chętnie korzystają z bankowości mobilnej oraz internetowej. Banki jak do tej pory zacięcie walczyły o klientów z tego segmentu. BZ WBK wprowadzając opłatę za wpłaty i wypłaty, która wyniesie 5 zł próbuje aktywizować klientów korzystających do tej pory z placówek i są posiadaczami Konta Godnego Polecenia. Właściciele rachunków <20, 1|2|3, Aktywni 50+, VIP, jak i kont walutowych opłata ta nie obowiązuje.

Na karty Visa VIP oraz Mastercard Omni, które są wydawane do Konta Godnego Polecenia nałożona została opłata za wznowienie karty w wysokości 15 zł. Kolejną bolesną opłatą, która pojawia się w nowej taryfie jest opłata za zmianę dotychczasowego numeru telefonu używanego do sms kodów i wynosi bagatela aż 25 zł. Wyjątkiem jest konto <20 gdzie opłata nie została wprowadzona. Również klienci, którzy postanowili zdeponować swoje oszczędności w BZ WBK boleśnie odczują zmiany. Od 01.08.2016r. za prowadzenie konta oszczędnościowego klient będzie musiał zapłacić 1 zł miesięcznie, co w konsekwencji dla większości klientów oznacza utratę dużej części zysku za zdeponowane środki.

Przeczytaj również:  Kredyt samochodowy w mBanku?

Dowiedz się również: W jakim banku założyć konto osobiste?

Bank BZ WBK wzrost prowizji i opłat za SMS kody

Bez wątpienie Bank Zachodni WBK zabiera swoich klientów w podróż do przeszłości. Dowodem na tą tezę jest fakt, iż w nowej taryfie opłat i prowizji pojawia się opłata za SMSkody służące do uwierzytelniania. Opłata ta pobierana jest od szóstego i każdego kolejnego smsa i wynosi 0,20 zł.

Pierwsze pięć przelewów jest darmowe. Ponadto pojawią się opłaty za przelewy stałe dla rachunków 1|2|3 i Konta Godnego Polecenia, do tej pory opłata ta była przypisana jedynie do konta 50+. Podwyżki czekają również klientów, którzy korzystają z ekspresowych przelewów w systemie Express ELIXIR lub BlueCash i wynosić będzie 5 zł a nie tak jak dotychczas 3 zł.

Kto odpowiada za wzrost opłat i prowizji w Bank BZ WBK ?

Pomimo zapewnień rządu, że podatek bankowy nie zostanie przerzucony na klientów i nie będzie wiązał się z podwyżkami opłat to tendencja na rynku bankowym wyraźnie wskazuje na niepokojące zjawisko. Bank Zachodni WBK nie jest pierwszym bankiem, który podnosi opłaty dla swoich klientów. Wcześniej dokonał tego już Raiffeisen, City Bankowy oraz w nieznacznej mierze PKO Bank Polski. Z powodu nasilających się niepewności związanych z pomocą frankowiczom coraz więcej zagranicznych banków zastanawia się nad wycofaniem z naszego rodzimego rynku.

Czy w Polsce powstanie na fundamentach banków komercyjnych kolejny polski bank? O tym przeczytacie już wkrótce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *