Co należy zrobić, aby otrzymać kredyt?

dostać kredytOtrzymanie kredytu w banku jest procedurą dosyć łatwą, ale często czasochłonną. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcemy pożyczyć. W celu otrzymania kredytu należy dokonać kilku formalności.

Jednak zanim do nich przystąpimy musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

  • Czy posiadam stały dochód?
  • Czy jestem pełnoletni?
  • Czy posiadam ważny dowód osobisty?

Jeżeli na wszystkie z nich odpowiemy twierdząco, to możemy przystąpić do spełniania wymaganych formalności. W celu jak najszybszego otrzymania kredytu możemy przygotować sobie w domu kilka potrzebnych dokumentów. Będzie to nasz dowód osobisty, umowa o pracę i zaświadczenie z pracy o wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. Z tymi dokumentami należy udać się do banku, by złożyć wniosek o udzielenie kredytu. Jeżeli zależy na na czasie, to niektóre banki przyjmują wnioski złożone telefonicznie lub przez swój lub współpracujący z bankiem portal internetowy. Następnie możemy zostać poproszeni o przygotowanie dodatkowych dokumentów.

Dowiedz się, kiedy otrzymasz kredyt studencki.

Jeżeli kwota kredytu jest wysoka, to bank możemy wymagać przedstawienia czegoś pod zastaw lub ustanowienia poręczyciela. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej sytuacji finansowej i możliwości. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej należy udać się do banku celem podpisania umowy.

Jeżeli skorzystaliśmy z telefonicznego lub internetowego składania wniosku, to w przypadku małych kwot umowę może dostarczyć nam kurier lub zostaniemy poproszeni o udanie się do najbliższej placówki bankowej. Po podpisaniu umowy ciągu kilku dni roboczych otrzymamy pieniądze.

Przeczytaj również:  Pożyczki pozabankowe bez weryfikacji. Czy każdy może je dostać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *