Co to znaczy lokata progresywna?

Lokata progresywna to jedna z kilku rodzajów lokat dostępnych w praktycznie każdym banku. Jej wyjątkowość polega na tym, że nasze środki oszczędności mogą w łatwy sposób osiągnąć progres.

Możemy dołożyć dodatkową kwotę wolnych środków pieniężnych do lokaty, bez potrzeby podpisywania z bankiem nowej umowy. Warto zauważyć, że wysokość oprocentowania wzrasta wraz ze wzrostem środków na lokacie, dlatego jest to bardzo korzystny sposób oszczędzania. To, jak dużą sumę możemy dopłacić do jednej lokaty zależy od warunków umowy. Zazwyczaj banki przedstawiają swoje propozycje w tej kwestii, ale w niektórych przypadkach można z nimi negocjować.

Niektóre banki traktują lokaty progresywne w trochę inny sposób. Według nich są to takie produkty bankowe, które gwarantują wzrost stopy procentowej wraz z biegiem czasu trzymania zdeponowanych pieniędzy. Bez względu na to, jak dany bank rozumie ten termin, to i tak są to dla nas bardzo korzystne oferty. W związku z tym, jeżeli zastanawiamy się, gdzie zdeponować nasze oszczędności, to warto zwrócić uwagę na właśnie ten rodzaj lokat. Zysk będzie na pewno o wiele większy niż w przypadku trzymania nadwyżki finansowej na zwykłym rachunku płatniczym.

Niektóre banki oferują swoim klientom jeszcze lepsze produkty bankowe, w których lokata progresywna posiada niektóre właściwości przypisywane lokatom dynamicznym. Jest to możliwość wycofania pieniędzy przed końcem trwania umowy – bez straty zarobionych odsetek.

Przeczytaj również:  Gdzie otrzymam pożyczkę hipoteczną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *