Pożyczki pozabankowe dla bezrobotnych fakt czy mit?

Czy pożyczki pozabankowe są dla bezrobotnych?? to pytanie jest często zadawane na rożnego rodzaju forach dotyczacych finansów oraz slogan powtarzany przez wielu pośredników jednak prawda wygląda bardziej brutalnie niż to się może wydawać. Choć wiele osób które straciły prace ratują się szybką pożyczkom a bardziej poszukują takiej bez zaświadczeń to jednak by podjąć pożyczkę należy przedstawić źródło dochodów a mimo ze pożyczkodawcy nie wymagają zaświadczeń o osiąganych dochodach świadczenie nie prawdy może nieść za sobą przykre konsekwencje prawne a minimum konieczność zwrotu pożyczki wraz z odsetkami i zerwaniem umowy kredytowej.

Pożyczki pozabankowe i inne źródła dochodów

Wiele firm pożyczkowych rozumie ze nie wszyscy osiągają dochody z stosunku do pracy, emerytury czy prowadzenia działalności gospodarczej dlatego uznają rożne źródła dochodów. W szczególności dotyczy to chwilówek które są udzielana na krótki okres czasu a wiec stałość dochodów ma mniejsze znaczenie. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku pożyczek ratalnych które są udzielane na dłuższy okres czasu a wiec pozyczkodawcy wymagają stałego źródła dochodów które gwarantują spłatę rat pożyczek. Do dodatkowych zródeł dochodu można zaliczyć najem lub dzierżawę , zlecenia dodatkowe itd.

Pożyczki pozabankowe a praca bez umowy

Tu problem wbrew pozorom może być bardzo poważny dlatego iż jeżeli nie mamy udokumentowanego zatrudnienia  stajemy na równi z osobami bezrobotnymi. Problem polega tez na tych że choć posiadamy dochody i to często stałe to w przypadku weryfikacji  nie możemy ich potwierdzić a pracodawca który zatrudnił nas bez umowy tez nie będzie chciał potwierdzić ze świadczymy prace dla niego.

Czy pożyczkodawcy sprawdzają zatrudnienie ??

Jeżeli nie wymagają od nas zaświadczeń czyli tak zwana pożyczka na dowód i na podstawie naszej historii kredytowej udzieli nam pożyczki  to zdarza się sytuacja ze nawet po czasie wyrywkowo sprawdza telefonicznie lub przez przedstawiciela nasze zatrudnienie.

Nie jest to praktyką stała a w praktyce rzadką ale w przypadku kiedy oświadczyliśmy ze uzyskujemy dochód z umowy o prace w firmie x a pożyczkodawca  sprawdzi nasze zatrudnienie i okaże się że nie jest to prawda czy po prostu złożyliśmy fałszywe oświadczenie o uzyskiwanym dochodzie wtedy możemy ponieść nawet odpowiedzialność karną za wyłudzenie a w najlepszym przypadku zostanie z nami zerwana umowa i będziemy musieli pod groźba zgłoszenia przestępstwa uregulować całość pożyczki wraz z należnymi odsetkami. Tak wiec bardzo ryzykownym posunięciem jest składanie fałszywych oświadczeń o zatrudnieniu lub uzyskiwanym dochodzie.

Czasy kiedy pożyczki pozabankowe były dla wszystkich niezależnie od uzyskiwanych dochodów czy ogólnie ich uzyskiwania już minęły bezpowrotnie . Firmy udzielające takie pożyczki wiele razy odzyskiwały swoje należności latami po przez windykacje czy tez postępowanie komornicze dlatego nie ryzykują dziś udzielania pożyczek osobą które nie uzyskują żadnego dochodu lub dochód który jest niewystarczający na spłatę zobowiązania. Choć firmy pozabankowe są bardziej liberalne i honorują różne źródła dochodów nawet takie które banki nie uwzględniają to ich oferty nie są dedykowane osoba bez żadnego źródła dochodów. Również nie polecamy a wręcz stanowczo odradzamy takie praktyki pozyczania ze świadomością iż nie jestesmy wstanie oddać pożyczki w umówionym terminie,  ponieważ może się to okazać ostania naszą pożyczkom pozabankową. Po przez wpisanie do bazy dłużników z powodu nieterminowego spłacania należności kredytowych możemy skutecznie zamknąć sobie drogę do skorzystania z innych ofert nie tylko pożyczek i chwilówek ale i tez kredytów bankowych czy tez usług na abonament.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *