Okazyjne pożyczki i kredyty na 2- 3% okazja czy scam

Często przeglądając forma,komentarze  filmów na YouTube czy nawet otrzymując pocztę na swój prywatny e-mail spotykamy się z bardzo ciekawą propozycja kredytów lub pożyczek dla osób prywatnych i firm z oprocentowaniem rocznym równym 2,3 procent. I nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie warunki jakie nam oferują w samym ogłoszeniu a nie rzadko sama treść ogłoszenia, wiadomości.

Super okazja czy następna forma oszustwa

 

Najbardziej podejrzanym aspektem takich ofert jest kwota jaka możemy otrzymać bez zabezpieczeń nawet kwoty liczące kilka milionów zł , ale nawet banki nie udzielają takich kredytów bez zabezpieczenia czy poręczeń i to nawet firmą z dużymi obrotami.

Innym dość podejrzanym cynikiem jest forma językowa zdradzająca używanie elektronicznych tłumaczy choć coraz lepsze są tłumaczenia możemy w łatwy sposób znaleźć takie same starsze ogłoszenia i wiadomości z błędną formą językową , często jest to tłumaczone ze są międzynarodowa instytucja finansowa i dlatego takie blednę tłumaczenie.

Nie sprawdzają polskich baz bo przecież działają międzynarodowo i dlatego tez nie maja wglądu w bazy dłużników czy tez BIK w Polsce, a wiec pożyczki i kredyty są dostepne dla wszystkich nawet osób z złą historia kredytową.

Cynikiem łączącym te oferty jest przede wszystkim podawanie tylko adresów e-mail proszą w odpowiedzi by podać podstawowe dane . Co ciekawe są to adresy e-mail z darmowych skrzynek najczęściej gmail , nigdy nie podają adresów stron internetowych z ofertą.

Sprawdzamy takie oferty

Trudno coś odpisać nie mając pewności że to oszustwo lub próba wyłudzenia. A wiec sprawdziliśmy 3 takie oferty wszystkie o zbliżonej treści od kilku adresatów odpisując na ofertę i podając zmyślone dane osobowe.

O dziwo już po 1 h a w jednym przypadku po 4 h otrzymaliśmy odpowiedz ze w wyniku weryfikacji naszej zdolności przeszliśmy pozytywnie pierwszy etap i proszą o cierpliwość . W 1 z przypadków otrzymaliśmy wiadomość iż pożyczka została nam przyznana ale żeby ja otrzymać musimy uiścić opłatę manipulacyjną.

W pozostałych przypadkach również otrzymaliśmy taka informacje  w 2 wiadomości . Co ciekawe nawet sama forma i składnia była bardzo podobna generalnie na zasadzie kopiuj wklej tylko uzupełniając dane osoby starającej się .

Dalej nie zabrnęliśmy ponieważ jest to już forma wyłudzenia w 3 przypadkach sama kwota manipulacyjna to niewygórowana w stosunku do wnioskowanej kwoty przedpłata średnio 12 euro przy wnioskowanej kwocie 120 000zl a wiec dość niska kwota .

A przy dwóch przypadkach kwota to 30 dolarów i 31 euro dla kwoty 12 000zl i 15 tys zł. Taka kwota wydaje się niska w stosunku do możliwości i kwoty jaka możemy otrzymać.

Poszukaliśmy w sieci równych relacji osób które zostały podobnie oszukane i schemat jest jeszcze bardziej rozwinięty niż nam się wydawało. Po wpłaceniu pierwszej kwoty manipulacyjnej otrzymujemy wiadomość ze pożyczka została przyznana i nie długo zostanie wypłacona . By na drugi dzień dowiedzieć się z następnej wiadomości iż firma która udziela nam pożyczki musi opłacić podatek w kraju jakim funkcjonuje by móc przelać nam pieniądze i tu są już kwoty o wiele większe średnio od 6 do nawet 15 % wartości pożyczki. Dużo osób już na tym etapie rezygnuje ale kiedy jednak zapłacą kontakt się urywa.

Schemat oszustów przypomina prze kret nigeryjski polegający na przelaniu środków z afryki do klienta w europie po czym naciągany jest klient by opłacał koszty transportu, podatków, przelewów itd.

Odradzamy ulegać takim ofertą , ilość osób tak oszukanych jest spora a kiedy pożyczka jest dla nas bardzo ważna a mamy problem by uzyskać ja w banku lub firmie pozabankowej często nasza czujność jest uśpiona i wierzymy w takie oferty i tłumaczenia nieuczciwych pośredników ( czyt oszustów).

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *