Jak szybkie są pożyczki pozabankowe przez internet??

Pożyczki pozabankowe przez internet kojarzą się najczesciej z szybkim uzyskaniem gotówki , czy to na podstawie reklam czy tez i w praktyce wiele osób jest utwierdzonych ze pożyczka online to gotówka praktycznie w trybie natychmiastowym jednak zależy to od wielu czynników które wpływają na czas kiedy nasza pożyczka znajdzie się na koncie.

Podstawowe czynniki wpływające na czas uzyskania pożyczki przez internet

Wbrew pozorom nie każda osoba może liczyć na gotówkę nawet w ten sam dzień i choć firmy pożyczkowe coraz bardziej udoskonalają system udzielania pożyczek zmniejszając formalności i przyspieszając czas przelania gotówki po pozytywnej decyzji kredytowej to jednak  nie są wstanie wypełni wpłynąć na czas w którym gotówka zostanie zaksięgowana na naszym koncie.

W jakim banku posiadamy konto

To jeden z najważniejszych czynników wpływający na szybkość pożyczki zarówno pod względem weryfikacji czyli potwierdzenia konta bankowego przez przelew weryfikacyjny jak i sama wypłata pożyczki. Jeżeli posiadamy konto w tym samym banku co pożyczkodawca   przelewy są realizowane na zasadzie wewnątrz bankowym a wiec w kilka minut są zaksięgowane na rachunku. Znaczenie ma też czy nasz bank obsługuje szybkie przelewy płatności jak na przykład Blucash co potrafi naprawdę konkretnie wpłynąć na czas księgowania naszej pożyczki.

W komfortowej sytuacji sa klienci banków PKO BP, BZWBK, AliorBank, mBank,  Milenium ponieważ najczesciej z tych banków korzystają pożyczkodawcy a wiec o wile szybciej możemy mieć gotówkę na naszym koncie. W gorszej sytuacji są wszyscy klienci posiadający konta w SKOK-ach ponieważ większość pożyczkodawców nie uznaje przelewów weryfikacyjnych z tych banków.

Szybkie weryfikacje które polegają na bez kosztowych weryfikacjach konta klienta po przez aplikacje tez skutecznie przyspieszają czas uzyskania pożyczki przez przyspieszenie samego procesu weryfikacji i uzyskania decyzji kredytowej.

Dzień w którym staramy się o pożyczkę

Jeżeli są to dni robocze możemy mieć pewność że szybki przelew zostanie zaksięgowany na naszym koncie nawet tego samego dnia ale już w weekendy sprawa nie jest taka oczywista . Zależy tez czy bank obsługuje księgowania z szybkich przelewów w weekendy czy nawet przelewów wewnątrz bankowych.

Przeczytaj również:  5 zasad odpowiedzilanego pożyczania - kompendium wiedzy

Dni i godziny pracy biura obsługi klienta

W pożyczkach przez internet wnioski możemy składać cały tydzień jednak kiedy będą one rozpatrzone zależy do godzin pracy samego pożyczkodawcy jeżeli pożyczkodawca nie pracuje w weekendy  to złożony wniosek w sobotę lub niedziele będzie rozpatrywany w najbliższy dzień roboczy czyli poniedziałek. Tak samo przelewy wychodzące w firmach pożyczkowych są realizowane w godzinach pracy.

Nie jest wiec oczywistym ze zawsze szybka pożyczka będzie taka szybka jak nam się wydaje zależy to od wielu czynników a najczesciej jest ograniczane prze dni i księgowania przelewów przychodzących przez banki. Jednak jeżeli staramy się o pożyczkę w dni robocze mamy duże szanse że nasza pożyczka na koncie znajdzie się nawet tego samego dni lub najpóźniej następnego dnia roboczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.