Zalety pożyczek pozabankowych przez internet

Pożyczki pozabankowe jeszcze kilka lata temu kojarzyły się głownie z ofertami dostępnymi po prze przedstawicieli zarówno w domu klienta jak i w oddziale firmy. Jednak wprowadzeni pożyczek dostepnych całkowicie przez internet szybko przekonały tysiące osób ze takie pożyczanie jest zarówno wygodniejsze jak i szybsze. Jakie są powody ze klienci chętniej wybierają pożyczki przez internet??.

 

Szybka gotówka na konto i całkowicie online

Wygoda to jedna z kilku aspektów dzięki którym pożyczki przez internet zdobyły rynek pożyczek pozabankowych. Zarówno czy to pożyczka krótkoterminowa zwana chwilówka czy tez pożyczka na raty na dłuższy okres charakteryzuje się zmniejszonymi formalnościami. Z drugiej strony dostęp do internetu w praktycznie wszystkich dostepnych urządzeniach od komputerów osobistych po smartfony jeszcze bardziej określił kierunek rozwoju rynku szybkich pożyczek.

Bez zaświadczeń – minimum formalności

Prawie 90% wszystkich ofert pozyczania przez internet nie wymaga od nas okazywania żadnych zaświadczeń o osiąganych dochodach jak i umów czy tez wyciągów z konta bankowego. Wystarczy podać swoje podstawowe dane dotyczace naszej osoby jak i uzyskiwania dochodów, zweryfikować swoje konto bankowe by decyzja o przyznaniu pożyczki była pozytywna. Sam aspekt uzyskania pożyczki bez wychodzenia z domu czy tez zapraszania przedstawiciela daje nam dodatkową swobodę . Również fakt ze nie musimy podpisywać żadnych umów po przez przekazanie pożyczkodawcy upoważnienia by podpisał umowę w naszym imieniu powoduje ze pożyczki online przypominają zamówienie w sklepie internetowym.Jeżeli jeszcze dołożymy aspekt weryfikacji naszego konta bankowego bez konieczności wykonywania przelewów ( więcej szczegółów) pożyczki online staja się generalnie czysta uproszczona przyjemnościom pożyczania.

Szybkość pożyczek online

Jak szybkie są pożyczki przez internet poruszyliśmy już w temacie „Jak szybkie są pożyczki pozabankowe przez internet??” przedstawiając bardziej szczegółowo jakimi zasadami  rządzi czas od złożenia wniosku po wpływ na nasze konto. Jednak szybka decyzja i szybki przelew realnie pozwala na uzyskanie pożyczki nawet w kilkanaście minut a na pewno tego samego dnia .

Względna anonimowość

Choć podajemy swoje dane osobowe i nasza osoba jest weryfikowana w bazach jednak bez bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem czujemy się bardziej anonimowi co potwierdzają liczne badania naukowe . Oczywiście nasze dane są bezpieczne i nie są udzielane osobom trzecim a wykorzystywane jedynie do procesu weryfikacji i podjęcia decyzji kredytowej.

Konkurencja – promocje

Ilość ofert pożyczek i chwilówek online jest większa niż pożyczek udzielanych w sposób tradycyjny , wiążę się to zarówno przez uproszczenie działalności , większy dostęp oferty do większej ilości osób na terenie całego kraju jak i mniejsze koszty prowadzenia takiej działalności. Większa konkurencja zawsze idą promocje jak choćby pierwsze darmowe pożyczki , firmy w ten sposób zwiększają atrakcyjność swoich ofert i tym próbują przyciągnąć klientów.

Pożyczki przez internet nie są dla wszystkich

Niestety jeżeli nie posiadamy konta bankowego z dostępem do bankowości mobilnej nie możemy uzyskać pożyczki całkowicie przez internet. Problem wtedy leży w zweryfikowaniu naszej tożsamości przez konto bankowe co tez jest zabezpieczeniem przed uzyskaniem pożyczki przez osoby trzecie na podstawie naszych danych. Oczywistym aspektem jest tez nasza historia kredytowa jeżeli jestesmy dłużnikami i mamy wpisy w bazach jako niesolidni pozyczkobiorcy nasze szanse na pożyczkę online topnieją praktycznie do zera.

Podsumowując

Pożyczki pozabankowe online czyli całkowicie uzyskiwane przez internet to wygoda, oszczędności czasu i mniejsze formalności jednak należy je traktować na równi do wszystkich innych form pozyczania ponieważ niosą za sobą takie same korzyści ale też i konsekwencje.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *