Pożyczki społecznościowe dla kogo gdzie?

Określenie społecznościowe – społeczność rzadko komu kojarzy się z finansami a tym bardziej pożyczaniem przywykliśmy do określeń portal społecznościowy, społeczność na przykład akademicka czyli grupa osób która łączy jedna lub kilka rzeczy jak wspólny cel lub zainteresowania. Jednak tak samo jak w innych dziedzinach społecznościowych  istnieją pożyczki społecznościowe które tak samo łączą osoby które chcą pożyczyć z osobami które udzielić chcą pożyczki za odpowiednią gratyfikacje.Choć pożyczki społecznościowe spychane są na margines form pożyczania poza bankami maja bardzo dużo pozytywnych cech które warto wykorzystać.

Co to są pożyczki społecznościowe

To platformy łączące zarówno osoby ( inwestorów) które maja wolne środki które są gotowi pożyczyć z osobami które szukają pożyczek. Nad całością i bezpieczeństwem stoi właściciel platformy pożyczek społecznościowych zabezpieczając tym samym bezpieczeństwo zarówno pożyczkodawców prywatnych jak i pożyczkobiorców. Sam zysk platformy opiewa najczesciej na 1 do 3 proc wartości pożyczki  w postaci prowizji .W samej Polsce pożyczki nie są zbyt popularne w odróżnieniu od krajów zachodnich gdzie ich udział w rynku to nawet 60%.

Bezpieczeństwo dla inwestorów do dywersyfikacja ryzyka czyli po prostu podzielenie go na kilka osób które chcą pożyczyć. Oznacza to tym samym iż na 1 pożyczkę najczesciej składa się od 2 do kilkunastu inwestorów ponosząc tym mniejsze ryzyko.

Dla pożyczkobiorców – bezpieczeństwo jest gwarantowane po przez określanie warónków pożyczek i spłat aby były zachowane wszystkie przepisy regulujące określone przez ustawę o kredycie konsumenckim. Również platforma czuwa tu aby każda pożyczka była uczciwa i spełniła podstawowe standardy.

Plusy i minusy pożyczek społecznościowych

Jak każdy produkt czy usług również pożyczki społecznościowe maja swoje plusy i minusy zacznijmy od plusów :

  • Sami decydujemy o kosztach pożyczek – dokładnie tak albo sami zdecydujemy się na ofertę złożona przez inwestora  akceptując warunki i koszty lub sami składamy ofertę na która decydują się osoby które chcą udzielić nam pożyczki.
  • Nisze koszty – generalnie średni koszt pożyczki na rok oscyluje w granicach od 8 do 17 % porównując ze o wiele łatwiej nam pożyczyć po przez platformę pożyczek społecznościowych niż w banku  to ogromny plus porównując nawet same koszty w banku są podobne do ofert pożyczek społecznościowych. Porównując zaś chwilówki i pożyczki pozabankowe na raty pożyczymy nawet o 80% taniej. A wiec można śmiało określić iż pożyczki społecznościowe to jedna z najtańszych ofert pożyczania poza bankami.
  • Weryfikacja – co zweryfikujemy zależy tylko od nas oczywiście istnieje coś takiego jak weryfikacja obowiązkowa czyli potwierdzenie swoich danych osobowych , czy konta bankowego ale już sam weryfikacja w bazach zależy tylko od nas na co wyrazimy zgodę. Czym więcej zweryfikujemy tym więcej dostaniemy a wiec osoba która zweryfikować swój dochód , bazy jak KRD, i BIG ma o wile większe szanse na szybka pożyczkę w większych kwotach niż osoba która potwierdziła jedynie tożsamość. Możemy będąc nie pewnych swej historii zweryfikować wszystko oprócz baz również da nam to większa wiarygodność.
  • Kwota – raty – Następnymi plusami jest możliwość pożyczenia nawet do 30 000zl ale tu trzeba znaczyć że taka kwota nie jest dostępna dla nowych pożyczkobiorców a bardziej już dla stałych klientów którzy dali się już poznać z dobrej strony jako dobrzy i solidnie spłacający swoje zobowiązania pozyczkobiorcy. Na samym wstępie w pożyczkach społecznościowych mamy kwoty dostępne do 5000zł które będą wzrastać wraz ze spłata poprzednich zobowiązań.
    Raty – to  wygodne rozwiązanie które pozwoli nam spłacić w równych ratach miesięcznych nawet do 36 miesiecy , oczywiście tez możemy pożyczyć na miesiąc .
Przeczytaj również:  5 zasad odpowiedzilanego pożyczania - kompendium wiedzy

Niestety tez są minusy pożyczek społecznościowych

  • Czas – z minusów jeden  istotny aspekt o ile najszybciej możemy uzyskać pożyczkę na następny nawet dzień to  już średnia uzyskania pożyczki to 2-3 dni robocze w porównaniu do innych ofert szybkich pożyczek przez internet to kiepski winnik. O czasie w jakim otrzymamy pożyczkę na własnych zasadach decydują inwestorzy a wiec jestesmy uzależnieni od ich zgody na wyższe kwoty możemy nawet czekać 1 tydzień.

Gdzie po pożyczkę społecznościową

Na rynku pożyczek społecznościowych mamy kilka firm my przedstawmy 2 najciekawsze oferty najwiekszych i najwiekszych platform pożyczek społecznościowych w Polsce które posiadają spora ilość inwestorów a tym oferują szybkie uzyskanie pożyczek.

  • Kokos – kto kiedykolwiek zainteresował się tematem pożyczania od innych na pewno zna ta firmę . Sama oferta jest ciekawa bo możemy pożyczyć nawet do 30 000zł na maksymalny okres 36 miesięcy . O ile by uzyskać pożyczkę na lepszych zasadach lub większą kwotę wymagane jest zweryfikowanie swojego statusu w bazach jak BIG i KRD to już nie jest sprawdzana nasza historia w BIK.
  • Finansowo– druga największa platforma młodsza od kokosa ale równie szybko się rozwijająca co ciekawe finansowo oprócz pożyczek ratalnych do 30 tys zł ma również w swojej ofercie pożyczki krótkoterminowe na 1 lub 2 miesiące. I również tu sami decydujemy co zweryfikujemy .

Pożyczki społecznościowe to niestety niedoceniane oferty pożyczania poza bankami a posiadają o wiele mniejsze koszty a uzyskanie ich również jest o wile prostsze niż w bankach . A wiec jeżeli chcą państwo pożyczyć taniej warto się zastanowić nad tymi ofertami .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.