Pożyczki pozabankowe kto i dlaczego z nich korzysta – analiza

Z punktu widzenia ogólnego pożyczki pozabankowe kojarzone są jako dorsza alternatywa do kredytów konsumpcyjnych oferowanych przez banki. Z drugiej strony kojarzą się często nam jako produkty na skraju zachłanności pożyczkodawców a zdrowym rozsądkiem. Znajdzie się tez spora grupa osób która spostrzega te oferty finansowania jak ostatnia deskę ratunku bądź sposób an pożyczenie dla zdesperowanych.

Jest pewien haczyk w tych spostrzeżeniach ponieważ dzisiejsze oferty pożyczek i chwilówek oferowanych przez pożyczkodawców pozabankowych są tak samo trudne do uzyskania jak kredyty gotówkowe dla osób bez dochodu lub z statusem dłużnika. Co ciekawe mimo ze sytuacja w Polsce na rynku pracy wygląda całkiem obiecująco zęby nie powiedzieć świetnie co widać ciągle po ilość ofert pracy i wręcz nikłej stopie bezrobocia nadal oferty pożyczek pozabankowych cieszą się całkiem spora popularnością.

Z czego wnika popularność pożyczek pozabankowych

Popularność szybkich pożyczek krótkoterminowych i tych ratalnych wynika przede wszystkim z szybkości uzyskania środków i zminimalizowanej ilości formalności do spełnienia . w porównaniu do kredytów bankowych pożyczki pozabankowe to wręcz ekspresowa gotówka nawet w kilkanaście minut. Dodając do tego tępo naszego życia wydaje się to wręcz idealne rozwiązanie kiedy nasz harmonogram dnia nie pozwala na wizytę w bakach i wypełnianiu dużej ilości formalności i wymagań by uzyskać kredyt gotówkowy.

Po za tym łatwość uzyskania, mniejsze wymogi akceptacja wielu czynników które zostały by odrzucone przez weryfikacje analityka kredytowego w banku powoduje że pożyczki pozabankowe mimo ze zaostrzyły się normy ich przydzielania nadal są otwarta droga do finansowania swoich potrzeb  dla wielu.

Nie da się nie zauważyć ze promocje i ilość reklam w mediach jak prasa, telewizja i internet powoduje dość szybki dostęp do ofert , a promocje pierwszych darmowych pożyczek nadal kusza klientów szybkim i łatwym sposobem na spełnienie planów czy tez zalatani dziury w budzicie domowym.

Przeczytaj również:  Pożyczka pozabankowa na remont czy to dobry pomysł

Dlaczego decydujemy się na pożyczki z rynku pozabankowego??

Mimo ze bezrobocie jest marginalne nasze pensje w wielu zakładach pracy wzrosły jednak o wile szybciej rosną koszty naszego życia. Mimo ze wiele usług  i produktów w Polsce jest tan szych niż na zachodzie jednak jeśli spojrzymy na dochody kontra wydatki dnia codziennego widać spora różnice .

Powodów lub celów podjęcia zobowiazania kredytowego w parabankach jest naprawdę sporo  i ile klientów tyle przypadków. najczęściej pożyczamy ze względu nagłych niespodziewanych wydatków, braków w budżecie domowym , niestabilności finansowej lub po prostu by spełni swoje plany marzenia czy inwestycje. Nadal spora grupa Polaków nie może sobie pozwolić na oszczędności i w sytuacjach potrzeby nagłego finansowania sięga po kredytowanie swoich wydatków.

Kto jest klientem firm pożyczkowych??

Mimo wielu już z góry narzuconych mitów ze w parabankach to głownie emeryci pożyczają trend ten jest już dawno nieaktualny. Faktycznie jeszcze parę lata temu głównymi klientami firm pożyczkowych były osoby starsze jednak mnogość ofert pożyczek przez internet spowodował przesuniecie bariery wiekowej w dół. w ostatnich latach najwięcej beneficjentów pożyczek i chwilówek są osoby od 18 do 35 lat . Spowodowane jest to często większymi wydatkami , dostępnością i płynnością w poruszaniu się po sieci a tym samym ułatwiony dostęp do informacji a przez to i ofert.

Trudno jednocześnie określić grupę i warstwę społeczna która była by liderem w podejmowaniu pożyczek pozabankowych ponieważ trzeba by przeanalizować bazy pożyczkodawców a niestety było by to bardzo trudne  . Jednak po analizie wielu szczątkowych informacji trudno nie dojąc do wniosku ze największa  grupa pożyczkobiorców są osoby w wieku 25- 30 lat pracujące i mieszkające w dużych miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.