Pożyczki pozabankowe pod zastaw auta

Dla wielu osób szukających większych kwot pożyczek pozabankowych rozwiązaniem wydaje się uzyskanie pożyczki pod zastaw samochodu. Czytając wiele opinii i zapytań na popularnych forach dotyczących pożyczek poza bankami częstym rozwiązaniem jest pożyczka lombardowa pod zastaw naszego pojazdu. Jednak taka pożyczka niesie za sobą pewna konsekwencje która jest dość niewygodna a mianowicie brak możliwości korzystania z auta , po za tym oprócz unieruchomienia pojazdu na parkingu nie każdy lombard pozwala na spłatę w ratach a jedynie na przedłużenie pożyczki . Następnym negatywnym aspektem takiej pożyczki lombardowej jest możliwość uzyskania kwoty pożyczki często nie przekraczającej 50% wartości pojazdu a wiec   mało kosząca propozycja.

Alternatywne pożyczki pod zastaw samochodu

Jednak istnieją lepsze  rozwiązania przygotowane przez firmy wyspecjalizowane w pożyczaniu pod zastaw naszego pojazdu. Są to firmy które gwarantują nam ze nadal będziemy mogli korzystać z pojazdu jak poprzednio i zarazem uzyskać pożyczkę na miarę naszych oczekiwań.

 

Mogo – firma działające na rynku pożyczek pozabankowych specjalizująca się w pożyczkach pod zastaw samochodów jak i na zakup pojazdów. Firma jak na razie oferuje pożyczki dla klientów z województw Mazowieckiego i Łódzkiego do 85% wartości pojazdu a co bardzo pozytywne nie posiada ograniczeń co do wieku naszego samochodu. Firma oferuje pożyczki do 35000zł na okres nawet 48miesiecy

Motopożyczka – pożyczkodawca działający na terenie całego kraju oferujący pożyczki pod zastaw aut do 12 lat. Również możemy swobodnie korzystać z auta na dotychczasowych warunkach a pożyczka która możemy uzyskać to aż do 50 000zł na okres do 60 miesiecy spłaty.

Podstawowe warunki by pożyczyć pod zastaw samochodu

Podstawowymi warunkami uzyskania pożyczki pod zastaw auta jest na pewno posiadanie samochodu który jest nasza własnością i jest sprawny technicznie oraz posiada aktualne badania techniczne i polisę OC. To jeden bardzo kluczowy warunek. Osoby które posiadają auto w Leasingu lub aktualnie spłacane z kredytu  samochodowego nie będą mogły liczyć na pozytywna decyzje.

Przeczytaj również:  Moto Pożyczka

Plusy i minusy pożyczek pod zastaw samochodu

Do plusów należy na pewno zaliczy możliwość korzystania z samochodu na dotychczasowych warunkach oraz możliwość uzyskania większych kwot niż w przypadku standardowej pożyczki pozabankowej na raty. Również mozliwośc rozciągnięcia spłaty na dłuższy okres pozwala bezpiecznie spłacić swoje zobowiązanie. Zabaniaczyć tez należy że firmy udzielające takich pożyczek mniej koncentrują się na naszej Historii kredytowej co umożliwia uzyskanie pożyczki osoba  które nie mogą liczyć na pozyczke w banku  i o gorszej historii swoich zobowiązań.

Minusy – jak wszędzie są tez minusy , firmy zastrzegają sobie iż nie wolno nam pod groźba zerwania umowy wyprzedzać samochodem będącym zastawem za granice bez zgody pożyczkodawcy. Również i same koszty pożyczek nie należą do najmniejszych są porównywalne do pożyczek standardowych na raty.

Czy warto pożyczać pod zastaw samochodu

Ma to tyle samo plusów jak i minusów i decyzja powinna być podejmowana w oparciu o rzeczywista możliwość spłaty zobowiązania. Na pewno możemy uzyskać większą kwot pożyczki poza bankami bez dodatkowych zabezpieczeń jednak powinniśmy tak samo realnie podejść do tej pożyczki jak do każdej innej , brak spłaty zobowiązania może być skuteczna droga do utraty pojazdu a rzecz pożyczkodawcy jak i konieczności spłaty pozostałych należności. Jednak również należy uwzględnić że taka pożyczka może być dobrym rozwiązaniem kiedy szukamy większej kwoty bez zbednych formalności i możliwością korzystania jak dotychczasowo z naszego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.